אימון זוגי

מיועד לזוגות במצבים מגוונים של קשר זוגי ולבודדים שמחפשים זוגיות בחייהם.

בימינו לחיות בשניים ביחד בשלווה, שקט והרמוניה זו משימה מורכבת ומאתגרת. אנחנו מצויים בעיצומו של תהליך בו השקפות , אמונות וערכים אודות נשים וגברים, זוגיות ומשפחה עוברים טלטלות ומהפיכות כבירות. השינויים שהתחוללו בתפקידים של גברים ונשים ובציפיות של בני זוג זה מזו הטילו מבוכה ובילבול וסיבכו את המערכת הזוגית. 
אימון זוגיות , מיועד לנשים וגברים שחשים שתחום הזוגיות בחייהם תקוע, מדשדש, לא מתפתח, לא ממצה את הפוטנציאל הטמון בו והוא מקור לסבל במקום להנאה.
אימון זוגיות מתאים למצבים מגוונים של קשר זוגי ולפתרון בעיות בנקודות שונות במעגל החיים כמו למשל: קשרים זוגיים מתחלפים אצל פנויים/יות, זוגות לא נשואים במגורים משותפים, זוגות נשואים עם ילדים קטנים או מתבגרים, נישואין בפרק ב', שחיקה בנישואין ארוכי שנים וגם התמודדות בשלבי פרידה.
אימון זוגיות מתאים גם לאנשים שאינם נימצאים כרגע בקשר זוגי והם רוצים לשפר ולשכלל את כישורי הזוגיות שלהם תוך בדיקה והבנה טובה יותר של דפוסי ההתנהגות שלהם בזוגיות.

*אימון זוגיות מתבצע בעבודה פרטנית או זוגית. 

נושאים שכיחים:
תקשורת זוגית לא יעילה: קושי בהקשבה ובהעברת מסרים, ליקויים בהבנת כוונות, בעיות עם המשפחה המורחבת, איזון משפחה קריירה, גישור על רצונות מנוגדים וקונפליקטים, סיפוק צרכים שונים, פערים בטמפרמנט, הבדלים בנורמות התנהגותיות, משבר בעקבות בגידה , קשיים בעידוד הדדי, קשיים בקבלה ובהכלה ועוד. 

כיצד עובד אימון זוגי? 
אימון זוגיות הוא תהליך קצר טווח ונימשך בממוצע כ 14 מיפגשים, שבועיים. לפעמים מספיקות פחות פגישות ולעיתים בני הזוג מבקשים להאריך את תקופת האימון על מנת לממש מטרות נוספות.  
 
ביחד כזוג תעבדו באופן שיטתי, מאורגן וממוקד מטרותעל הכאן ועכשיו!
בדיקת המטרות המשותפות שלכם תיעשה על-ידי כתיבת חזון זוגי משותף וקונקרטי. 
נקודת המוצא היא, שבני הזוג יודעים יותר טוב מכולם מה נכון וטוב עבורם והם אלה שמציבים את החזון, הערכים והיעדים המשותפים להם. 
בתהליך האימון תלמדו  כיצד לקדם את המטרות המשותפות שלכם ואיך לגרום לדברים לקרות.
תלמדו ותתרגלו הקשבה, אמפתיה, שיתוף פעולה, קבלה והכלה.
אנשים שמפתחים דו שיח זוגי ממקום מכבד ואמפטי מוכנים לעשות שינוי בהתנהגותם כדי לשפר את המערכת הזוגית תוך קבלת עצמם עם המיגבלות של עצמם וכמו כן קבלת בני הזוג על המיגבלות שלהם. דרושה מידה רבה של אומץ כדי לקבל את העובדה שאיננו מושלמים וכך גם לא בני הזוג שלנו.

בסופו של דבר אמת גדולה טמונה באימרה המפורסמת:
"אלוהים, תן לי את השלווה לקבל את מה שלא ניתן לשנות, את האומץ לשנות את מה שניתן לשנות ואת החוכמה להבחין בין השניים". 


אימון זוגי הוא מכבד וחומל. הרבה פעמים בני הזוג מגיעים ביאוש גדול, עייפות וויתור. האימון מעורר אותם לגדולתם ולאופטימיות שלהם.
 
שרון דור - בן חורין, חופשי להיות, רחוב קיבוץ גלויות 49, הרצליה, 46246, 054-5222289, sharon@freetobe.co.il